המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

  • רישיונך נשלל ואתה רוצה להשיג אותו חזרה?
  • זקוק לעו"ד שיסייע לך מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים?
  • מחפש מידע רלוונטי וטיפים שימושיים?
אם רישיונך נשלל עקב סיבה זו אחרת רצוי כי תכיר את הגוף מול תיאלץ להתמודד – המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. על מנת לערער על החלטות המכון עליך להצטייד בהרבה סבלנות ואורח רוח, ורצוי להצטייד גם בעו"ד המכון הרפואי שיסייע לך בכל שתידרש. המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אינו גוף עצמאי אלא גוף ממשלתי העובד בשיתוף מלא עם משרד הבריאות ועל כן סמכויות רבות לו.

 

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – הסבר כללי

חשוב כי תכיר ותדע שלגוף זה יש כוח רב ולא מבוטל, ההחלטות שנלקחות נשקלות בכובד וראש ומתבצעות על ידי רופאים מוסמכים ומנוסים. שלושה רופאים יושבים בועדה של המכון הרפואי ולכל אחד מהם תפקיד מעט שונה. הרופאים ילמדו את המקרה הספציפי שלך עד הדקויות הקטנות ביותר ויכירו כל שלב בדרך לשלילת הרישיון שלך. על כן אין להקל ראש בהחלטות הרופאים. יחד עם זאת, יש אפשרות גם לערער על החלטותיהם מול בית המשפט, ניתן לעשות זאת תוך 30 ימים מרגע שהתקבלה ההחלטה במקרה שלך.

 

דגשים חשובים למגיעים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

יש מספר דברים שחשוב כי תכיר ותדע רגע לפני שאתה מגיע למכון הרפואי לבטיחות בדרכים:
  • יש הרבה בירוקרטיה שיש לבצע לפני ההגעה למכון, על כן חשוב כי תוודא שבידיך כל המסמכים הרלוונטיים אחרת לא יוכלו לדון בתיק שלך.
  • מומלץ מאוד להיעזר בעו"ד המכון הרפואי, הוא יקל עליך בכל התהליך ובעיקר ידע למצוא פגמים בהחלטות המרב"ד ואף להציג מטעמך מסמכים נוספים רלוונטיים.
  • ניתן לערער על החלטות הוועדה היושבת בראש המכון הרפואי לבטיחות בדרכים
  • השירות עולה כסף ויש לבצע את התשלום במועד על מנת שיוכלו לטפל במקרה הספציפי שלך
  • לא ניתן לתת פטור מאגרה או להקטינה. ניתן לשלם במכון עצמו או בכרטיס אשראי, קרדיט או בבנק הדואר במזומן בלבד.
אל תקל ראש בהמלצות אלו, הם יקלו עליך מאוד בהגיעך למעמד מול הרופאים היושבים בוועדה. ככל הנראה אם תפספס את אחד השלבים בדרך כלל לא ידונו בתיק שלך ותאלץ לשוב במועד מאוחר יותר מגובה בכל החומר הרלוונטי לדיון בעיניינך.

 

עו"ד המכון הרפואי

עו"ד המכון הרפואי הינו בדרך כלל עו"ד תעבורה בעל ניסיון רב ומכיר ויודע את כל התהליך שאדם שרישיונו נשלל צריך לעבור, עד ההגעה לדיון מול הוועדה של המכון הרפואי. אז נכון ששימוש בשירות של עורך דין יעלה לך כסף ולעיתים לא מעט אבל היתרונות עולים על החסרונות במקרה זה. עורך דין משופשף בעל ידע וניסיון בתחום זה יוכל לסייע לך רבות ולקצר לך את זמן ההמתנה לרישיון שלך. עו"ד זה גם ידע להגיד לך אם ישנם סיכויים שתקבל חזרה את הרישיון או שככל הנראה תקבל שלילה עד סוף ימיך. את כל הבירוקרטיה שיש לבצע – עורך הדין שלך יוכל לבצע במקומך או לסייע לך באיסוף המסמכים הדרושים.

 

למי ניתן לשלול את הרישיון עקב המלצת הוועדה של המכון

אם כן, כדאי שתדע ותכיר את הגורמים והאנשים שלהם ניתן לשלול את הרישיון. כמובן שעברייני תנועה אשר מסכנים את הנהגים על הכביש פעם אחר פעם הם ברי סיכוי גבוה להגיע לשימוע במכון הרפואי. גם שימוש באלכוהול וסמים בזמן נהיגה זוהי עילה לזימון לוועדה. באם הגעת לגיל מבוגר וחושיך כבר אינם חדים כשהיו או לחילופין עברת תאונה  או שאתה מחלים ממחלה קשה יכולים לשלול לך את הרישיון על מנת שלא תסכן את עצמך ואת הנהגים הנוספים. יש מקרים רבים ונוספים בהם תוכל לקבל שלילת רישיון, ועל כן היה זהיר תמיד בכביש ואם אתה מרגיש כי אינך כשיר לנהיגה עדיף כי תמנע מלעלות על ההגה.