גירושין - ההליכים המשפטיים בדרך

טופס יצירת קשר
 This Is CAPTCHA Image
משבר בין בני הזוג המוביל להחלטה על גירושין עשוי להיות מאיים לא רק בפן הרגשי ולכלול בתוכו השפעות הרות גורל על המשך החיים בעבור שני בני הזוג.

תהליך ההיפרדות מביא בתוכו מספר שאלות עיקריות עליהן יש לתת מענה בהסכם בעל תוקף חוקי:

משמורת ילדים - ההחלטה על משמורת הילדים לצד קביעת הסדרי ראיה, בהתאמה ובחינה לצורך המשפחתי, ליכולות התפקודיות של שני ההורים ותוך הצבת טובת הילדים בראש ובראשונה.

מזונות - קביעת תשלומי מזונות שיועברו מן האב לאם (במרבית המקרים) הנשענת על חקיקה הקובעת כי האחריות לכלכלת הילדים מוטלת על האב, וזאת לצד התייחסות ליכולות ההשתכרות של שני ההורים וצרכי הילדים.

רכוש - חלוקת הרכוש הקיים בין בני הזוג באופן שוויוני או אחר הנקבע בהסכמה או כנגד הסכם קודם. הרכוש יכלול בית/ דירת מגורים, רכב, תכולת בית, תכניות חיסכון, חובות והלוואות. היה ולמי מבני הזוג קיים עסק פעיל בבעלותו ייחשב העסק לרכוש הנכנס בדין והדברים לכל דבר ועניין.
 

פתרון בדרכי שלום

זוגות רבים המגיעים למעמד מבקשים לפתור את הסכסוך בדרכי שלום ושיח ומאבדים עקב כך מידע רב הנוגע לזכויותיהם, כמו גם חוסר המודעות והיכולת לחזות סיטואציות עתידיות ולעגן אותן בחוזה משפטי תקף. ליווי של עורך דין לענייני גירושין המומחה בדיני המשפחה אינו בהכרח הכרזת מלחמה ויכול בהחלט להוביל להסכם הוגן המתקיים על בסיס שיח משותף, כאשר שני הצדדים מעוניינים בכך.

לעתים דווקא הליווי של עורך דין גירושין בחיפה שהוא מומחה ומנוסה יכול לסייע למי מהצדדים או לשניהם להניח בצד תחושות כעס ונקם ולראות את טובת הילדים והיתרונות הכלכליים שבפירוק התא המשפחתי בהסכמה והבנות משותפות. יחד עם זאת, כאשר מי מהצדדים נחוש לצאת למלחמה לצד שמנגד אין ברירה אלא להתגונן ולשמר את זכויותיו כהורה וכבעל זכויות ברכוש, וחשוב לזכות בסיוע, ליווי וייצוג מתאים אל מול הרשויות המשפטיות בישראל. בין אם ההליך מתנהל בבית הדין הרבני ובין אם בין כתלי בית הדין לענייני משפחה, לעורך דין לענייני גירושין ישנה חשיבות גדולה בתהליך כמו גם את הזכות לטעון ולהביא את האינטרסים של מרשו אל שולחן הדיונים.

כאשר מדובר בהליך בהסכמה ישנם בני זוג הבוחרים לשכור עורך דין משותף שיסייע בגישור והסכמות, יסביר לשני בני הזוג את זכויותיהם ויסייע בניסוח הסכם גירושין ואישורו מול בית המשפט. כאשר הסכסוך הוא עמוק ובני הזוג רחוקים זה מזה כמרחק שנות אור ואינם מגלים יכולת לשיח ומשא ומתן, אין מנוס מלשכור עורך דין עצמאי לכל אחד מן הצדדים על מנת לזכות בהכוונה וייעוץ החשובים מפז.

בכל אחד מן המקרים חשוב לבחור הן בעורך דין מנוסה ומקצועי בתחומו, וחשוב לא פחות מכך בעל יכולת הכלה, סבלנות ויושרה אשר יסייע לבני הזוג להגיע לפתרון הסכסוך ופירוק התא המשפחתי ולא יוסיף שמן למדורה.