מהו העונש על עבירה של נהיגה בשכרות?

טופס יצירת קשר
 This Is CAPTCHA Image
ראשית ע"מ לבאר מהו העונש על נהיגה בשכרות ראוי להסביר מיהו שיכור ומהי נהיגה בשכרות.
 
אף אדם הוא לא מושלם וגם הצדיק הכי גדול עובר מדי פעם על החוק. כאשר ביצענו עבירת תנועה עלינו להיות מוכנים לכך שיהיו לפעולות שלנו השלכות משפטיות שונות. ביצוע עבירת תנועה מסוג נהיגה בשכרות מהווה עבירה שההשלכות שלה יכולות להיות מרחיקות לכת על איכות החיים שלנו. אם נתפסנו נוהגים בשכרות יכול להיות שנצטרך לשאת בעונש מאסר בפועל ולהתמודד עם מצב של פסילת רישיון – העונש יהיה תלוי בתוצאות העבירה (האם היא הובילה לתאונת דרכים ואם כן האם התאונה הייתה קטלנית או לא רק בית משפט יקבע) ובעבר הפלילי שלנו (האם יש לנו עבירות פליליות או עבירות תנועה קודמות שביצענו). 
 

נהיגה בשכרות ושלילת רישיון

פעמים רבות העונש המידי שמקבלים גם ללא משפט בגין העבירה של נהיגה בשכרות הוא שלילת רישיון מנהלית או פסילת רישיון מנהלית ללפחות לתקופה של שלושים או שישים יום. לקציני משטרה יש סמכות לשלול באופן מנהלי את הרישיון שלנו גם ללא משפט. לכל נהג שרישיונו נפסל בפסילה מנהלית יש זכות לערער על ההחלטה לבית המשפט במועד הקרוב למועד בו התבצעה השלילה בעזרת עורך דין תעבורה. אם שללו את הרישיון לחודשיים אנחנו לא יכולים לערער על ההחלטה אחרי חודש וחצי ועלינו לערער עליה קרוב ככל הניתן למועד ביצוע העבירה לכאורה שבגללה נשלל לנו הרישיון.
 

איך עו"ד תעבורה יכול לסייע במקרה של עבירת נהיגה בשכרות?

במקרה בו אנחנו מואשמים בביצוע עבירה של נהיגה בשכרות עלינו לשכור את השירות של עורך דין תעבורה מקצועי. עורך דין מומחה לדיני תעבורה יוכל להטיל בבית המשפט ספק בעומק וודאיות הראיות שיש למשטרה כביכול נגדנו. כך למשל במקרים בהם השכרות של הנהג נקבע על ידי בדיקת ינשוף – עורך הדין יכול להשתמש בטיעונים מפסיקות קודמות של בית המשפט העליון שהטיל ספק באמינות התוצאות של בדיקות אלו.
במקרים אחרים עורך הדין יוכל להביא להפחתה בחומרת האישום נגנו לאישום פחות חמור בחוק העונשין.
 

נהיגה בשכרות והתמודדות עם עונש מאסר בפועל

אחת התוצאות האפשרויות של נהיגה בשכרות יכולה להיות מצב בו נמצא אשמים בגרימה של תאונה קטלנית בה היו פצועים קשה או הרוגים. במקרה זה אנחנו צריכים להיות מוכנים לכך שנצטרך לשאת עונש מאסר בפועל ושלא יהיה ניתן להמיר או להמתיק אותו לעונש חמור פחות. במקרים מסוג זה יכול להיות שנצטרך להתמודד עם האשמות נלוות כמו האשמות בדבר נהיגה ברשלנות או הריגה.

פניה לעו"ד תעבורה מומחה כבר בשלבים הראשונים של חקירת החשדות נגדנו תוכל לסייע לנו לטעון בדבר החפות שלנו. במידה ואכן נמצא אשמים על ידי בית המשפט תשמר לנו זכות הערעור או הזכות לבקש הפחתה בחומרת העונש בגין סיבות מקלות כמו מצב משפחתי, תרומה לקהילה, מצבנו הפיזי או מצבנו הנפשי.