עורך דין תעבורה - תפקידו וחשיבותו

טופס יצירת קשר
 This Is CAPTCHA Image
אם גם אתם בעלי רכב פרטי שמשרת אתכם בנסיעה לעבודה, ללימודים, לסידורים, לבילוי וטיולים וכו', אזי אתם נמנים על מאות אלפים נהגים בישראל שנהנים מרכב צמוד.  אתם ודאי נוהגים על פי חוקי התעבורה הקיימים אבל, לעיתים, קורות תקלות שנובעות מעבירות על חוקי התנועה, מתאונות, חלילה, ואף מטענות כלפיכם מטעם נציגי החוק שאינן נכונות וצודקות לדעתכם. אירועים כאלו יכולים להוביל לבעיות רציניות מול המדינה, חברות ביטוח, נהגים אחרים, הולכי רגל ועוד. במקרים רבים, מדובר על נקיטת אמצעים של הרשויות כמו: שלילת רישיון נהיגה, השבתת הרכב, הגשת תביעות, הטלת קנסות ועוד.
 

טיפול וליווי בנושאים מורכבים

בעת הזאת, יש צורך להיעזר ביועץ משפטי הבקיא בדיני תעבורה והיכול לסייע בייעוץ וייצוג בכל אחד מהנושאים הבאים, נהיגה בשכרות, פסילה מנהלית, תאונות דרכים, דוחות תנועה והמכון הרפואי. עולם התעבורה הינו גדול ומקיף ויש בו עשרות חוקים ותקנות שהנהג הנורמטיבי אינו מכיר. במקרים רבים, הוא פשוט אינו צריך להתמודד מול מצבים מורכבים, אבל כשהוא נקלע אליהם טוב שיהיה לצידו מומחה אשר ינהל את ההתדיינות שלו מול הגורמים השונים.
 

ייצוג משפטי מול הגורמים הרלוונטיים

התחבורה הציבורית איננה יכולה לספק בכל עת מענה הולם לצרכים והתלות ברכב הינה לעיתים מוחלטת. הצורך המיידי בעת שלילת רישיון נהיגה הוא קבלתו חזרה בהקדם האפשרי. רבים תלויים ברישיון לפרנסתם וכל זירוז בהחזרתו יכול מאוד להועיל. במקרים של תאונת דרכים עם נפגעים יש צורך בייצוג עו"ד צמוד והדבר נכון במקרים בהם הנהג אשם וגם באלו בהם הנהג, בעצם, נפגע מנהג אחר. קנסות מנהליות ואחרות עלולות להגיע לסכומים ניכרים ויועץ משפטי יכול לנסות לצמצמן.
 

ייצוג בבתי דין לתעבורה

ייצוג בבית דין לתעבורה הכרחי מאחר ולבתי הדין הללו יש סדר התנהלות מיוחד שצריך להכירו. משפטן יכול להגיע להסכמי טיעון ולסגור תיק במינימום נזקים בנוכחות נציגו או בלעדיו. הדבר יחסוך כסף רב, עגמת נפש וזמן יקר. מדובר על תיקים כמו נהיגה בשכרות, מהירות מופרזת, עבירות תנועה קשות וכיוצא בזה. לעיתים, יש מצבים בהם סבור הנהג כי הוא הואשם שלא בצדק, וגם כאן יכול המשפטן לבנות תיק הגנה המבוסס על עובדות ואף להביא לזיכוי.
 

בחירה בעורך דין מתאים ומנוסה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אחראי על שלושה דברים. המלצה לרשות הרישוי על כשירות רפואית לנהיגה, על התאמת כלי רכב ואביזרי נהיגה לבעלי מוגבלויות ועל מתן ייעוץ לגורמי תעסוקה שונים. לפעמים, יש מצבים בהם יש צורך להתדיין מול אנשי המכון לגבי נושאים שונים, הקלות, מתן אישורים וכדומה. יועץ משפטי המכיר את התחום יכול לסייע רבות וטוב להיעזר בשירותיו.

הנה כי כן, עולם התעבורה הינו גדול ומורכב וכדאי בהחלט לפנות ולשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה בעל ידע וניסיון מצטבר. ניתן לקבל המלצות על עורך דין כזה ולבדוק אם השירותים שהוא מספק מתאימים מבחינת הצורך והיכולת הכספית. בכל מקרה, השקעה בייעוץ הולם כדאית מאוד.