עולם המקרקעין המשפטי

טופס יצירת קשר
 This Is CAPTCHA Image
אחד הנושאים המורכבים ביותר בעולם המשפט הוא עולם המקרקעין, מדובר בעולם סבוך שכולל אינספור חוקים, תקנות, תקדימים משפטיים ועוד מגוון רחב של מידע ונתונים אשר יכולים להפוך כל עסקה פשוטה לעסקה מורכבת במיוחד.

זו הסיבה שבשביל כל עסקה במהלכה מוצעות קרקעות למכירה, יש לפנות אל עורך דין מקרקעין שילווה אותה. החשיבות של שימוש בעורך דין מקרקעין היא גדולה מאוד ומתחילה למעשה, עוד הרבה לפני שמתחילים בתהליך העסקה בפועל. בתור לקוחות שמעוניינים לרכוש קרקע אשר מוצעת למכירה, אנחנו רוצים לדעת שכספנו לא ילך לאיבוד לחינם. לכן אנחנו נשתמש בשירותיו של עו"ד אשר יבחן את מקורות העסקה, כלומר, הוא יבחן מי עומד מאחוריה, מה הזכויות שלו על הקרקע, מה ניתן לעשות בה, מה תוכנית המתאר שלה, והאם כשהקרקע מוצעת למכירה, זה אומר שהיא מועברת באופן מיידי לבעלים החדשים והוא יכול לעשות בה שימוש או שמא, מדובר על תהליך ארוך יותר מבחינה בירוקרטית אשר עלול לסבך את השימוש בקרקע בעתיד הקרוב ואף הרחוק.

עו"ד מקרקעין טוב, יכול להיות ההבדל בין עסקה אמיתית לבין עסקה אשר גם אם תצא לפועל הרי שרוכש הקרקע לא יוכל לעשות בה שום דבר. לשם כך על העורך דין, לעבוד עם אנשי מקצוע, חוקרים ושמאים, שידעו לזהות מי עומד מאחורי הקרקע, באיזה מצב היא נמצאת מבחינה פרוצדוראלית, מה התוכניות אשר אמורות לצאת לפועל באזור ומתי, וכן מה עלות הקרקע.

בשלב הבא, ינסח עורך הדין את חוזה המכירה שבין הצדדים, הוא יעשה זאת ביחד עם עורך דין של הצד המוכר, כשהמטרה היא כמובן להגיע לעסקה הגונה אשר תשמור על האינטרסים של שני הצדדים. חשוב מאוד שרוכש הקרקע לא יסכים לחתום על חוזה לפני שהוא קרא אותו ובוודאי לא לפני שהוא העביר אותו לידיו של עורך דין מקרקעין מנוסה שיוכל לעבור עליו.
 

כיצד נבחר עו"ד לעסקת מקרקעין?

כמו שניתן להבין, ישנם לא מעט עורכי דין שמתמחים בעסקאות של קרקעות למכירה - לא מעט עורכי דין בחרו להתמחות בתחום של מקרקעין בידיעה שזה שוק פורה אשר כל הזמן מתרחשים בו דברים ויש צורך להיעזר בעורכי דין לשם כך.

על מנת לבחור גורם מקצועי ראוי וטוב שילווה את העסקה, יש למצוא עו"ד מנוסים שמתמחים בעסקאות מקרקעין מסוגים שונים, עורכי דין שמכירים את האזור בו נערכת העסקה, וכן יש להם קשר עם אנשי מקצוע שיכולים ללוות את העסקה מתחילתה ועד סופה. חשוב לזכור, יש למצוא עורך דין שיכול להיות זמין ולבצע את העבודה המוטלת עליו בהקדם. כמובן שאם מדובר בעורך דין מנוסה, עלינו להיות מוכנים שהמחיר אשר נשלם עבור השכרת שירותיו, יהיה בהתאם אך מן הסתם, אנחנו נהנה מכך.