איך אדע איזה עורך דין הכי טוב בשבילי?

טופס יצירת קשר
 This Is CAPTCHA Image

במקרים שבהם אנשים נתקלים בחוק, במיוחד אזרחים נורמטיביים, או במקרים שבהם אין ברירה אלא להיעזר בשירותים של משרד עורכי דין לכל מטרה, גם אזרחית, ברור למה קיימת מבוכה באשר לבחירת עורך הדין שמתאים לכם.

ישנן כמה נקודות חשובות שיכולות לסייע לכם בבחירת האיש שייצג אתכם בהליכים משפטיים כלשהם, ויש חשיבות רבה לכך שתבחרו בעורך הדין שמתאים לכם. יש מקרים רבים שבהם נחוץ ייצוג משפטי וזה לא חייב להיות פלילי בהכרח, כך שכדאי שתשימו לב למה שמתאים להגדרת הבעיה שלכם והתאימו לה את האדם או המשרד שמתאימים לכם.
 

תחום התמחות

יש כמה וכמה תחומי התמחות משפטיים ויש אין ספור דקויות של התחומים האלה. עורכי הדין שמתאימים לתחום הפלילי מיומנים באופן כללי בכל מה שקשור לכך, אבל מטבע הדברים הניסיון שלהם נרכש בעבודה עם אנשים מסוימים, לאו דווקא עברייני, ובעבירות מסוימות. בדקו לפני שאתם בוחרים עורך דין מהי רמת ההיכרות של עורך הדין הספציפי הזה עם העבירות האלה, ועם תתי הסעיפים המסוימים האלה. יש עבירות שבהן נרכש יותר ניסיון מטבע הדברים, ולכן כדאי לכם לשאול. זה נכון גם לגבי תחומים כמו תחום הנזיקין הנוגע לתביעות נזקי רכוש, רשלנות רפואית, תאונות דרכים, תאונות עבודה וכו' או התחום האזרחי הנוגע לחוזים, קניין רוחני, זכויות שונות, דיני משפחה ואישות או לשון הרע ודיבה. מן הסתם, אלה יהיו עורכי דין שיוכלו לענות יותר במדויק על השאלות שלכם ולספק ייצוג יותר איכותי.

 

ניסיון והיכרות עם אנשי החוק והרשויות

גם אם עורכי דין מעולם לא עבדו בפרקליטות או באחד מהמוסדות של רשויות החוק, יכולים להיות להם יחסי עבודה מצוינים אתם וזה בדיוק מה שנחוץ לכם - משרד עורכי דין שיש לו היכרות טובה וקשרים חשובים עם רשויות החוק משום שזה מקצר תהליכים, זה עוזר להבין טוב יותר איפה אתם עומדים, זה עוזר ליצור מהלכים ולנהל את התיק בהתאם למה שנהוג במקרים כאלה. יש בעלי תפקידים שיחסים טובים אתם עוזרים להגיע להבנות יותר נוחות לכם, ויש כאלה שנעזרים בכך לעזור ללקוחות בתיקים שלהם משום שהם יודעים בדיוק למי לפנות. הניסיון הזה מסייע גם לרמת היצירתיות בתיק ולדעת בדיוק איך בית המשפט יכול לקבל זאת ולנהל את התיק.
 

יחסים טובים עם הלקוחות

אחת האינדיקציות לכך שיש לכם עורך דין טוב ומבוקש היא שיש לו לקוחות חוזרים, שהם ממליצים עליו בכל פה, שהם פונים אליו בכל פעם שהם זקוקים לייעוץ או ייצוג, משום שהם קיבלו ממנו לא רק ייצוג איכותי אלא גם אוזן קשבת באמת, יחס חם ועצה נכונה ואנושית ולא רק מקצועית. משרדים שמטפחים את היחסים שלהם עם הלקוחות לא רק בגלל הייצוג המשפטי הם כאלה שמתעניינים בכם כבני אדם, ויכולים ללוות אתכם טוב יותר גם להבא, על כל מקרה שלא יבוא. שילוב של מקצועיות עם גישה אנושית ולבבית הוא התמהיל הנכון.