אישה מורדת

טופס יצירת קשר
 This Is CAPTCHA Image
כאשר בני זוג נישאים הם מתחייבים זה לזו בהקמת הבית החדש. הגבר מצידו צריך לדאוג לרווחת הבית כלומר, מזונות, ביגוד, הנעלה וקורת גג. והאישה מצד שני צריכה לדאוג למטלות הבית אם זה גידול הילדים, בישול וכדומה. זה עפ"י ההלכה. כמובן שכיום זה מעט שונה גם נשים וגם גברים דואגים לרווחת הבית, ועושים את עבודת הבית בשיתוף פעולה כזה או אחר. אבל כאשר האישה מסרבת לחיות חיי אישות עם בעלה או מחליטה לעזוב את הבית ללא כל סיבה מוצדקת היא נחשבת כאישה מורדת.
 
מה ההשלכות על אישה מורדת?
 
כאשר אישה נחשבת כמורדת יש השלכות לגבי הזכויות שלה ועל מעמדה, כאשר אישה נחשבת כמורדת היא אינה זכאית למזונות מבעלה, הכתובה אינה תקפה עבורה, והיא יכולה להיות מחויבת בגירושין מבעלה גם אם אינה רוצה בכך. יחד עם זאת כאשר מדובר בנכס משותף או רכוש משותף האישה זכאית לקבל את החצי שלה.
 
ישנם מקרים בהם אישה מורדת לא נחשבת ככזו והם: כאשר האישה גילתה כי בעלה מקיים קשרים עם אישה אחרת , אם הבעל נוהג באלימות או גסות כלפי אשתו, אם הבעל עזב פתאום את הבית ללא כל סיבה מוצדקת. וכדומה. סיבות אלו יכולות להיות לטובת האישה.
 
כל מקרה לגופו...
 
כמובן שיש לשקול בכובד ראש את כל הנסיבות והסיבות השונות לאישה מורדת, ויחד עם זאת למצוא הוכחות מוצקות בשטח, לכן כל מקרה הוא שונה וצריך לבדוק זאת לעמקם של דברים. במקרים של אישה מורדת לא קיים עונש כזה או אחר אלא שלילת זכויותיה של האישה. בתי הדין הרבניים הם קובעים אם האישה היא מורדת או לא. קיים הבדל בין בית דין רבני לבין בית דין משפטי. כאשר מדובר על בית דין רבני רוב הסיכויים הם שיהיו לטובתו של הבעל. לעומת בית דין משפטי שיכול מאד להיות שניתן להקל על האישה במקרים מסוימים.
 
בשורה תחתונה צריכה להיות סיבה ממשית להגדרתה של האישה כאישה מורדת, אם אין לכך הוכחות, או ראיות כאלו ואחרות אז היא אינה נחשבת ככזו.