צוואות וירושות

תחום הצווואות הירושות בהיבט המשפטי נחשב מורכב וסבוך למדי הן בארץ ובכלל ברחבי העולם - ישנם מקרים שבהם הירושה מתחלקת בין האנשים הנוגעים בדבר באופן שווה בלי תקלות, אך לעיתים קורה שהרכוש אינו מתחלק כשורה וכאן לרוב צצות הבעיות השונות.

במקרים "הבעייתים" מעין אלו, חשוב לנסות ולהיעזר בשירותיו של עורך דין מנוסה אשר בקיא בתחום הצוואות והירושות, בכדי שיבדוק את כל הסוגיות הנדרשות לעומק תוך שמירה על החוק והכללים הנהוגים בתחום.

עורכי דין המומחים בתחום צוואות הם יכולים להחליט על נקיטת אמצעים כאלו ואחרים - כאשר קיים הספק ולו הקטן ביותר עבור חלוקת רכוש, ממון וכדומה באופן שווה יש לפנות לשירותי של עורך דין צוואות וירושות על מנת לנסות ולהסדיר את הדברים על הצד המשפטי הטוב ביותר שניתן.
 

בין צוואה לירושה


עורך דין מנוסה בתחום יוכל לסייע בתרחישים הבאים:
1. סכסוכים בין היורשים - לא פעם אנו שומעים שקיימים פערים בין יורשים כאלו ואחרים וכל אחד נלחם על החלק שלו לכן עורך דין יכול להגיע להסדרים בתחום זה ולהביא להסכמה כללית על כל הצדדים.

2. צוואה רגילה - ביצוע ו/או כתיבת צוואה רגילה לפי כל החוקים.

3. הקלטות צוואה - לעיתים ובמקרים מסוימים יש להגיש הוכחות מוקלטות ומצולמות וזה אחד ההליכים שעורך דין מבצע. באם קיים סכסוך כזה או אחר רשאי עורך הדין המתמחה בתחום צוואות להפקיד את הצוואה ברשם הרשויות עד שהדברים יתבהרו.

4. אם ישנם מתנגדים לצוואה - גם זה יכול לקרות ובמקרים כאלו עורך דין פועל לפי הניסיון והמקצועיות שלו.
 

חשיבות הייעוץ המשפטי

גם שעל פניו הכל נראה תקין ועל מי מנוחות ולפתע ישנה איזו שהיא אי הסכמה בין הצדדים שצריכים לקבל חלק מהצוואה חשוב מאד לערב גורמים מקצועיים כלומר עורך דין לענייני צוואות, הוא ניטראלי ומאפשר הסתכלות רחבה על כל הגורמים ובכך מגיע להחלטה נכונה ונבונה שתתאים לכל הצדדים.

לפני שפונים אל עורך דין המומחה בתחום חשוב שיהיה מקובל על כל הצדדים בכדי שלא ייצג צד אחד ושאר האוחזים בצוואה לא יקבלו את החלק שהם צריכים לקבל, גם פה יש לשקול היטב מי הוא עורך הדין והוא צריך להיות מקצועי, ולא בעד אף אחד מן הצדדים הנוגעים בדבר.


* זקוקים לייעוץ משפטי בנושא? מוזמנים לפנות למשרד עורכי הדין אפרים גלסברג, שדרות פל-ים 7 חיפה | טלפון 04-8663483