אזכורים תקשורתיים


* "דה מרקר": כתבה על השתתפותה של עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד בועדת הכלכלה של הכנסת.
 
* חדשות ערוץ 2: מסיבת עיתונאים במשרד שמילוביץ גרינגרד פורשטט - הקמת התנועה "ב' זה אוהל לצדק חברתי", דפני ליף, מיוזמות המחאה, מכריזה במסיבת עיתונאים על התנועה החדשה.
 
* "גלובס": התנועה ב' זה אוהל יוצאת לדרך
עו"ד גליה שמילוביץ' גרינגרד ולאה מילר פורשטט, הפועלות יחד עם ליף להקמת התנועה: "אנו מקימים חברה לתועלת הציבור שמיד עם הקמתה תימסר לציבור הרחב.
 
* "גלובס": אי-צדק תעסוקתי: עוולות נפוצות של מעסיקים כלפי עובדים
התקבעה במחוזותינו קונבנציה לפיה הודעה מוקדמת על עזיבה צריכה להינתן חודש ימים מראש. על בסיס זה מעסיקים מחייבים לעתים מועמדים בתהליך הגיוס לחתום בחוזה על סעיף של הודעה מוקדמת בת חודש ימים, כשאליו מתלווה סנקציה: אם העובד יעזוב לפני שתמה תקופת החודש - הוא ייקנס ויידרש לפצות את המעסיק במשכורת של חודש ימים.  
 
* "דה מרקר": עדכון בעסקאות נדל"ן - עו"ד קלמי שמילוביץ
 
* "דה מרקר": בין הבטחות למציאות: כשהפארק הוא בית קברות והשדרה היא שביל צר
"אסור בתכלית האיסור לסמוך על הבטחות הקבלן בכל הקשור לתוכניות הפיתוח באזור", אומרת עו"ד קלימי שמילוביץ העוסקת במקרקעין. "הקבלן לא מהווה כתובת בהקשר זה. ככלל, ובטרם חתימה על החוזה, על רוכש דירה מקבלן לגשת לרשות המקומית בו נמצאת הדירה ולבדוק במחלקות המתאימות מהי תוכנית בניין הערים שחלה על האזור; האם יש תוכניות עתידיות שעומדות לדיון ולאישור? מהן התוכניות בסביבה הקרובה? רק כך יוכל לקבל מידע מלא על המתוכנן סביב הדירה הנבנית . רק כך ידע האם בשטח הריק שמול אתר הבנייה עתיד לקום אזור תעשייה? האם תעבור שם מסילת הרכבת?"
 
* 103 - רדיו ללא הפסקה

בעקבות חשיפת הפרשה המזעזעת רועי ואראל משוחחים עם עו"ד גליה שמולביץ' גרינגרד, יועצת משפטית של ארגון "המניפה" אשר מאגד 200 דולות
 
* "חדשות וואלה!": פרשת ההטרדות המיניות וחשיבות הגדרת מקצוע הדולה בחוק
פרשת ההטרדות המיניות שפורסמה היום (שני), לפיהן נחשד תושב רחובות בביצוע שורת עבירות מין בנשים הרות, העלו לכותרות את מקצוע ה"דולה", תפקיד משלים לפעילות הצוות הרפואי בזמן הלידה. "החוק אינו מכיר בבעלי מקצוע הדולה כמטפלים ובכך הוא פותח פתח למכלול של בעיות, כגון כניסת גורמים לא מקצועיים לתחום במקרה הקל ובמקרה הקשה יותר, כניסה של עבריינים או סוטים שמנצלים את הגבולות הפרוצים כדי לבצע עוולות במטופלת", מסבירה עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד, יועצת משפטית לארגון המניפה ומומחית בתחום דיני עמותות ומלכ"רים.
 
* "חדשות וואלה!": חשד - גבר שעבד כ"דוּלה" אנס נשים הרות
ארגון "המניפה", המאגד את מקצועות הליווי וההדרכה מסביב ללידה ובמעגלי החיים, הגיב למעצרו של הדולה מרחובות בחשד שאנס וביצע מעשים מגונים ומעשי סדום בנשים הרות. לדברי היועצת המשפטית של הארגון, עורכת הדין גליה שמילוביץ', "צריך לזכור שמשרד הבריאות אינו מכיר את מקצוע הדולה כמטפל, דבר שגורם לבעיות ביורוקרטיות בכל הקשור לקביעת קריטריונים אליהם אנו מנסים להגיע יחד עם בתי החולים בישראל. השוק פרוץ לחלוטין וכל אחד יכול להכריז על עצמו כדולה. אין כל קריטריונים להסמכה ואין כל חקיקה בנושא".
* "כלכליסט": עמותות השכנים מרימות ראש - כוחן של העמותות במאבקים נגד פרויקטים נדל"ניים
עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד המתמחה בדיני עמותות טוענת שהיתרון הגדול בגיבוש עמותה הוא במקרה שבו התנגדותה נדחית או שהוחלט כי תביעתה קנטרנית. "במקרה שמוגשת תביעה - מי שייתבע זו העמותה ולא התושבים". שמילוביץ גרינגרד מבינה את הנזק הכלכלי שעלול להיגרם ליזם אך "לתושב צריכה להיות אפשרות להגן על עצמו, ואין מניעה חוקית שזה יימשך. אם קבוצת תושבים היתה באה אליי ושואלת אותי איך להגיש התנגדויות הייתי אומרת להם - תקימו עמותה. בפירוש".